آموزشگاه استثنایی گلها ×× بوشهر ××

رسانه ي آموزشی،تحلیلی و اطلاع رسانی آموزشگاه گلها

تسهیلات مسکن برای فرهنگیان

طي بخشنامه اي توسط معاون اول رئيس جمهور اعلام شد :
دفتر معاون اول رئيس جمهور طي بخشنامه اي تسهيلات جديد را جهت تامين مسكن فرهنگيان كشور اعلام كرد.

 به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت آموزش و پرورش در اين بخشنامه آمده است :  به منظور تامين مسكن آن دسته از اعضاء تعاوني هاي مسكن فرهنگيان كه تاكنون از وام مسكن مهر استفاده نكرده باشندمقرر گرديدتوسط وزارت مسكن و شهرسازي تسهيلاتي معادل مسكن مهر ( هر واحد 150 ميليون ريال ) به آنها پرداخت گردد .
همچنين به كليه فرهنگيان فاقد مسكن ساكن در شهرهاي بالاي 25 هزار نفري در صورتي كه از امكانات دولتي استفاده نكرده باشند به جز هشت كلان شهر كشور و شهرستان كرج -  يك قطعه زمين اجاره 99 ساله به همراه تسهيلات وام مسكن مهر براي ساخت توسط وزارت مسكن و شهرسازي  به صورت گروهي سه  تا هشت خانوار واگذار مي گردد .
طبق اين بخشنامه به كليه فرهنگيان فاقد مسكن در شهرهاي زير 25 هزار نفر در صورتي كه از امكانات دولتي استفاده نكرده باشند يك قطعه زمين بصورت گروهي يك تا سه خانوار توسط وزارت مسكن و شهرسازي و تسهيلات وام بانكي براي ساخت هر واحد تا مبلغ 150 ميليون ريال توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامي در قالب مسكن مهر واگذار مي شود .
در بخش نامه معاون اول رئيس جمهور اشاره شده است كه براي فرهنگيان ساكن روستاها يا آن دسته از فرهنگياني كه تمايل دارند در روستاهاي كشور مسكن احداث نمايند توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامي تسهيلات وام مسكن روستايي ارزان قيمت واگذار مي شود و درپايان ذكر شده است وزارت مسكن و شهرسازي متعهد مي‌گردد دراجراي ساخت مسكن فرهنگيان با اعطاء تسهيلات بانكي ازتوان انبوه سازان كشور بهره برداري نمايد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۹ اسفند۱۳۸۸ساعت ۱۲:۸ بعد از ظهر  توسط خاجوی(مدیر آموزشگاه گلها)  | 

دانش آموزان روستای یسر گچن


جالب است....
دانش آموزان روستای «یسرگچن» شهرستان گنبد کاووس در شرق گلستان مجبورند برای رفتن به مدرسه از عرض رودخانه خروشان گرگانرود (عمق 5 متر) با قایق عبور کنند در حالی  که ساخت پل در این مسیر هزینه چندانی ندارد. 
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ اسفند۱۳۸۸ساعت ۱۴:۲۶ بعد از ظهر  توسط خاجوی(مدیر آموزشگاه گلها)  | 

اعطای سختی کار ویزه معلمان استثنایی

به نقل از نشریه نگاه:

اعطای سختی کار ویژه معلمان آموزش وپرورش استثنایی براساس قانون مدیریت خدمات کشوری ازاوایل سال ۸۹ اجرایی خواهد شد .پیشنهاد اجرای مجدد فوق العاده سختی کار در در دوره وزارت دکترعلی احمدی مورد بررسی وپیگیری قرا گرفته بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ اسفند۱۳۸۸ساعت ۱۲:۲۰ بعد از ظهر  توسط خاجوی(مدیر آموزشگاه گلها)  | 

انتقال فرهنگیان به تمامى کلان‌شهرها به جز تهران مجاز اعلام شد

بر اساس دستورالعمل جديد وزارت آموزش وپرورش؛

انتقال فرهنگیان به تمامى کلان‌شهرها به جز تهران مجاز اعلام شد

*برخلاف سال گذشته که انتقال به برخی کلان‌شهرها ممنوع بود، در سال جاری تنها انتقال به کلان‌شهر تهران ممنوع است. هم‌چنین انتقال کارکنان غیررسمی اعم از قراردادی، حق التدریس، افراد دارای طرح و متعهدین به منطقه دیگر امکان‌پذیر نیست.

بر اساس دستورالعمل نقل و انتقالات فرهنگیان در سال تحصیلی 90-89 انتقال فرهنگیان به همه کلان‌شهرها جز شهر تهران مجاز اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت این وزارت‌خانه با ارسال بخشنامه‌ای به سازمان آموزش و پرورش استان‌ها، معاونت‌ها و تمامی واحدهای آموزشی سراسر کشور، ضوابط نقل و انتقال فرهنگیان در سال تحصیلی 90-89 را ابلاغ کرد.

برخلاف سال گذشته که انتقال به برخی کلان‌شهرها ممنوع بود، در سال جاری تنها انتقال به کلان‌شهر تهران ممنوع است. هم‌چنین انتقال کارکنان غیررسمی اعم از قراردادی، حق التدریس، افراد دارای طرح و متعهدین به منطقه دیگر امکان‌پذیر نیست.

بر اساس این گزارش، متقاضیان انتقال برون استانی در صورت احراز شرایط انتقال پس از دریافت کد اینترنتی از کارگزینی مبدأ خدمت خود باید از طریق سامانه اینترنتی نسبت به تکمیل فرم‌های نقل و انتقال رایانه‌ای اقدام کنند.

براساس ضوابط و مقررات انتقال دائم، دارا بودن حکم استخدام رسمی یا پیمانی، حداقل 5 سال سابقه اشتغال تمام وقت تا تاریخ 31/6/89 از شرایط اولیه است و افرادی که در سال 89-88 از استانی به

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ اسفند۱۳۸۸ساعت ۱۰:۵ قبل از ظهر  توسط خاجوی(مدیر آموزشگاه گلها)  | 

عیدی ویزه وزیر به فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت 50 هزار تومان عیدی ویژه علاوه بر عیدی مصوب دولت به بازنشستگان و فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: به زودی دستور رئیس جمهور در این زمینه اجرا می‌شود.

به گزارش آموزش نیوز ،  حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه مراسم تقدیر از دانش‌آموزان شاهد و ایثارگران که صبح روز دوشنبه در اردوگاه شهید باهنر تهران با حضور معاون اول رئیس جمهور و رئیس بنیاد امور شاهد و ایثارگران برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: تمام بازنشستگان معوقات خود را دریافت کرده‌اند و کسی نیست که پاداش پایان خدمت خود را نگرفته باشد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباره چگونگی و زمان استخدام 20 هزار مربی تربیت بدنی در آموزش و پرورش گفت: بر اساس برنامه چهارم توسعه باید افرادی را جایگزین بازنشستگان کنیم که به همین منظور 20 هزار مربی ورزش از طریق آزمون در سال آینده استخدام می شوند.

حاجی ادامه داد: استخدام 20 هزار مربی ورزش تنها قسمتی از جذب نیرو در آموزش و پرورش است و برنامه استخدام نیروهای دیگر را نیز در آینده اعلام می کنیم.

وی با بیان اینکه مربیان تربیت بدنی از طریق آزمون استخدام می شوند، گفت: در مرحله اول 60 هزار نفر می توانند در آزمون ورودی آموزش و پرورش شرکت کنند و سپس وزارت آموزش و پرورش با آزمون تخصصی که خود آن را برگزار می کند 20 هزار نفر را براساس نیازهای مناطق مختلف انتخاب و استخدام می کند.
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ اسفند۱۳۸۸ساعت ۹:۳۹ قبل از ظهر  توسط خاجوی(مدیر آموزشگاه گلها)  |